سفارش تبلیغ
صبا ویژن

احادیثی از امام حسن مجتبی علیه السلام

دوشنبه 86/7/2 9:33 صبح| امام حسن مجتبی | نظر

وبلاگ امام حسن مجتبی علیه السلام http://www.hassanmojtaba.mihanblog.com/

احادیثی از امام حسن مجتبی علیه السلام

5ـ قالَ(علیه السلام): مَنْ قَرَءَ الْقُرْآنَ کانَتْ لَهُ دَعْوَةٌ مُجابَةٌ، إمّا مُعَجَّلةٌ وَإمّا مُؤجَلَّةٌ.([5])
فرمود: کسى که قرآن را ـ با دقّت ـ قرائت نماید، در پایان آن ـ اگر مصلحت باشد ـ دعایش سریع مستجاب خواهد شد ـ و اگر مصلحت نباشد ـ در آینده مستجاب مى گردد.
6ـ قالَ(علیه السلام): إنّ هذَا الْقُرْآنَ فیهِ مَصابیحُ النُّورِ وَشِفاءُ الصُّدُورِ.([6])
فرمود: همانا در این قرآن چراغ هاى هدایت به سوى نور و سعادت موجود است و این قرآن شفاى دل ها و سینه ها است.
7ـ قالَ(علیه السلام): مَنَ صَلّى، فَجَلَسَ فى مُصَلاّه إلى طُلُوعِ الشّمسِ کانَ لَهُ سَتْراً مِنَ النّارِ.([7])
فرمود: هر که نماز ـ صبح ـ را به خواند و در جایگاه خود بنشیند تا خورشید طلوع کند، برایش پوششى از آتش خواهد بود.
8ـ قالَ(علیه السلام):إنَّ اللّهَ جَعَلَ شَهْرَ رَمَضانَ مِضْماراً لِخَلْقِهِ، فَیَسْتَبِقُونَ فیهِ بِطاعَتِهِ إِلى مَرْضاتِهِ، فَسَبَقَ قَوْمٌ فَفَازُوا، وَقَصَّرَ آخَرُونَ فَخابُوا.([8])
فرمود: خداوند متعال ماه رمضان را براى بندگان خود میدان مسابقه قرار داد. پس عدّه اى در آن ماه با اطاعت و عبادت به سعادت و خوشنودى الهى از یکدیگر سبقت خواهند گرفت و گروهى از روى بى توجّهى و سهل انگارى خسارت و ضرر مى نمایند.


[5] ـ دعوات الرّاوندى: ص 24، ح 13، بحارالأنوار: ج 89، ص 204، ح 21.

[6] - بحارالأنوار: ج 75، ص 111، ضمن ح 6.

[7] ـ وافى: ج 4، ص 1553، ح 2، تهذیب الأحکام: ج 2، ص 321، ح 166.2

[8] ـ تحف العقول: ص 234، س 14، من لا یحضره الفقیه: ج 1، ص 511، ح 1479.


یا حق امام حسن مجتبی علیه السلام پشت وپناه تون


کلام حق از زبان کودک

یکشنبه 86/6/25 8:25 صبح| امام حسن مجتبی | نظر

کلام حق از زبان کودک


در سال ششم هجری میان پیامبر و کفار مکه قرار دادی امضا شد که در آن هر دو طرف صلحی به مدت ده سال را پذیرفته بودند

دو سال از این پیمان گذشته بود که روزی یکی از کفار هم‌پیمان قریش با سرودن شعری توهین آمیز بر پیامبر اسلام اهانت کرد. این عمل بر قبیله خُزاعه که هم‌پیمان پیامبر بودند گران آمده و موجب درگیری میان دو طرف گردید 

ابوسفیان به ناچار برای میانجی‌گری نزد امیرمؤمنان، علی (علیه السلام) رفت و از او خواست که پیش پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) شفاعت نماید.

امام حسن نزد ابوسفیان رفت و با یک دست بر بینی او و با دست دیگر بر محاسن او زد و خداوند او را به زبان آورد تا بگوید: ای ابوسفیان! بگو جز خدای یکتا خدایی نیست و محمد رسول خداست، تا من (برایت) شفاعت کنم

علی (علیه السلام) در جواب فرمود: پیامبر خدا با شما پیمانی بست و هرگز از پیمانش برنمی‏گردد... در این هنگام، حضرت فاطمه در پشت پرده ایستاده بود و امام حسن (علیه السلام) که کودک چهارده ماهه‌ای بیش نبود پیش او بود،  ابوسفیان خواست که حضرت فاطمه اجازه دهد امام حسن، نزد پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) از ابوسفیان شفاعت کند. با شنیدن این سخن، امام حسن نزد ابوسفیان رفت و با یک دست بر بینی او و با دست دیگر بر محاسن او زد و خداوند او را به زبان آورد تا بگوید: ای ابوسفیان! بگو جز خدای یکتا خدایی نیست و محمد رسول خداست، تا من (برایت) شفاعت کنم. اینجا بود که علی علیه السلام (از سر ذوق) فرموند: سپاس و ستایش خداوندی را که در خاندان محمد از میان خودشان کسی را مانند یحیی بن زکریا قرار داد (که در کودکی به اذن خدا زبان به حق گشود) و این آیه 12 سوره مریم را تلاوت کرد.»

 

متن روایت:

مناقب ابن شهرآشوب (1): محمد بن إسحاق بالاسناد جاء أبو سفیان إلى علی ( علیه السلام ) فقال : یا أبا الحسن جئتک فی حاجة ، قال : وفیم جئتنی ؟ قال : تمشی معی إلى ابن عمک محمد فتسأله أن یعقد لنا عقدا ویکتب لنا کتابا ، فقال : یا أبا سفیان لقد عقد لک رسول الله عقدا لا یرجع عنه أبدا وکانت فاطمة من وراء الستر ، والحسن یدرج بین یدیها وهو طفل من أبناء أربعة عشر شهرا فقال لها : یا بنت محمد ! قولی لهذا الطفل یکلم لی جده فیسود بکلامه العرب والعجم ، فأقبل الحسن ( علیه السلام ) إلى أبی سفیان وضرب إحدى یدیه على أنفه والأخرى على لحیته ثم أنطقه الله عز وجل بأن قال : یا أبا سفیان ! قل لا إله إلا الله محمد رسول الله حتى أکون شفیعا فقال ( علیه السلام ) : الحمد لله الذی جعل فی آل محمد من ذریة محمد المصطفى نظیر یحیى بن زکریا ( وآتیناه الحکم صبیا ) ( 2 )

_________________________

1. بحار الأنوار - العلامة المجلسی - ج 43 - ص 326

2. سوره مریم، آیه 12.

 

امام حسن

امام حسن و خبر از اخبار غیبی

یکشنبه 86/6/25 8:24 صبح| امام حسن مجتبی | نظر

در زندگی امام حسن علیه السلام موارد گوناگونی از بیان اخبار غیبی وجود دارد که به برخی از آنها اشاره می‌شود:

1) زمانی امام حسین علیه السلام و عبدالله بن جعفر در تنگدستی واقع شده بودند. امام حسن علیه السلام یکی از روزهای ماه را نام برد و فرمود در آن روز از طرف معاویه هدایایی به آنان خواهد رسید. درست در همان روز فرستاده معاویه هدایایی برای آنان آورد.

2) روزی امام حسن به افراد خانواده اش فرمود:«من با زهر شهید می‌شوم.»
پرسیدند:«چه کسی تو را مسموم می سازد؟»
فرمود:«یکی از زنان یا کنیزانم.»
گفتند:«از خود دورش کن، و از خانه ات خارجش ساز.»
فرمود:«مگر قضای الهی قابل تغییر است؟ اگر او را از خود دور کنم، باز هم کشته شدن من به دست اوست، زیرا تقدیر الهی چنین رقم خورده است.»
چیزی نگذشت که جعده، همسر امام، به دستور معاویه، امام را با سّمی که در شیر ریخته بود، به شهادت رساند.

3) روزی امام حسن علیه السلام در جایی نشسته بود که کسی وارد شد و گفت:«یابن رسول الله، خانه ات آتش گرفت!»
امام فرمود:«نه، خانه من آتش نگرفته است.»
پس از مدتی شخص دیگری وارد شد و گفت:«یابن رسول الله، خانه همسایه شما آتش گرفت، و ما یقین کردیم آتش به خانه شما هم سرایت می‌کند اما این اتفاق نیفتاد و آتش خاموش شد.»


ذکر مطاعن اطرافیان معاویه و رسوایی آنها

یکشنبه 86/6/25 8:22 صبح| امام حسن مجتبی | نظر

ذکر مطاعن اطرافیان معاویه و رسوایی آنها
اما توای عمروعاص! تو سگی و مادرت زناکار بود که بر سر تو پنج نفر به مخاصمه برخاستند تا پست ترین آنها از جهت نسب ترا به خود ملحق نمود تو همانی که رسول خدا را با 70 بیت شعر هجو کردی و رسول خدا صلی الله علیه واله و سلم ترا نفرین کرد و فرمود خدایا در برابر هر بیت شعر او را یکبار لعنت کن.

اما تو ای ولید بن عقبه! تو باید با علی پدرم دشمن باشی مگر علی نبود که پدرت را در جنگ بدر کشت و خودت را هشتاد ضربه تازیانه بخاطر شراب خوردنت نواخت، تو همانی که خداوند در قرآن ترا فاسق خواند.
اصلا تو پدرت معلوم نیست و مادرت این مطلب را به خودت به صراحت گفت اما تو ای عتبه پسر ابی سفیان! ترا چه با یاد از علی کردن ؟! اما اینکه گفتی مرا می کشی بسیار خنده دار است چرا آن نفر را بر روی زنت افتاده بود و با او مشغول مجامعت بود نکشتی؟ آیا اگر او را که آبرویت را ریخت می کشتی بهتر نبود؟!

اما تو ای مغیره بن شعبه! تو همانی که زنا کرده بودی و عمر بالطائف الجبل حد زنا را از تو دفع کرد ولی عذاب آخرت که قابل دفع نیست، تو همانی که فاطمه دختر رسول خدا صلی الله علیه واله وسلم را چنان زدی که فرزند در شکمش را سقط کرد با اینکه فاطمه بزرگ زنان بهشت است و تو اینکار را فقط به خاطر خوار کردن رسول خدا صلی الله علیه واله وسلم انجام دادی.
در این حال ،امام حسن علیه السلام برخواست و بیرون رفت در حالی که شکست تلخ را با پیروزی خود کام معاویه و ارکان حکومتی اش باقی نهاده بود
.


ya hassan

چهارشنبه 86/4/27 11:2 عصر| | نظر

 دلم برایت تنگ شده است. برای تو و آن دیوار های ویرانت... برای آن قبر آفتاب خورده ات. برای مظلومیتت. دیرگاهی است که ننوشتم. از تو و آن غربت بقیع. مدتی است که حرف هایم را در دلم پنهان کردم. ولی مگر می شود داغت را نهان داشت؟

دلم هوای بقیع ات را کرده. هوای آن پنجره هایت را. هوای غربتت را. غربتی که با گذر ثانیه ها از ذهن ها کم رنگ تر و بر خود افزون تر.

کلمات از ذهنم گریخته اند و تنهایم گذاشتند. می بینی که برای به تصویر کشیدم بغضم این طور وامانده ام. بازی کلمات. چه می نویسم. دلتنگی هایم را با تو. نه. نوشتن را فراموش کرده ام. چرا که مدتی بود ترکش کرده بودم. ولی نمی دانم امشب چرا این گونه بی تابم. امشب بیش از پیش دلتنگت شدم و به یادت افتادم؟ به یاد تو و آن قبرهای... .

دلم تنگ است امشب. نامت را زیر لب می گویم. می دانم که آرامم می کنی!

________________

از همه کسانی که سر می زنند معذرت می خوام. بابت این پست. حرف هایی بود که باید می نوشتم. به بزرگواری خود ببخشید.

رحیمه


مددی یا امام حسن مجتبی علیه السلام

جمعه 86/4/8 8:41 صبح| امام حسن مجتبی | نظر

هوالمحبوب

یا کریم اهل بیت
 
 من غلام قمرم غیر قمر هیچ مگو
پیش من جز سخن شمع و شکر هیچ مگو
 
       در این شبها که   به اسمان  مینگریم گویی بغضی کهنه در گلوی مهتاب تو را فریاد میزند  تویی  که در وانفسای  این دنیا از همه غریبتر بوده ای. تویی که با سکوتت عشق  را به اتش کشیدی وخاک را تا به ابد با غربت اغشته نمودی . در تنهاییت خدای را به دیدگان نمناکمان به تماشا کشاندی.و در یادمان  اینگونه نگاشتی :
هر که عاشقتر، دلش آشفته تر
 
چه فقیرانه نگاهم به جاده دوخته شده است که مبادا روز ی از مقابل دیدگانم بگذری و من از دیدارت جا بمانم .
 .شب را به امید رویایت میگذرانم و روز را به امید شنیدن صدایت .چه حقیقت تلخ و شیرینی است .چه ظلمت و روشنایی وجودم را تسخیر نموده است
اگرمعبود تنهایی بر نمیگزید بی شک تو را معبود دل خویش میدانستم و از قربانی  چشم و دل در راهت دریغ نمیکردم
دوست دارم  آنی شوم که  خریدارم شوی که حتی اگر روزی قدمهایم به چمن جنت رسید باز هم غلام روسیاه تو باشم
دلم سر سپرده ات شد .تقصیر من نیست که این چنین عاشقانه فریادت میزنم که باید دامن خدای را بگیری که چرا شیدایی را در چشمان تو خلاصه نمود
برای تمام تنهایی حریم پاکت دلم میسوزد . هر گاه که تن سپردم به گوش دادن تمام زمزمه های دل خسته ام ،نامی به جز حسن بن علی نشنیدم .نامی که هرگز نتوانستم نامی در کنار ان بگنجانم .
بی گمان که خاک تن من جز با غبار بقیع اغشته نشده و دربدو تولدم بی شک به جای اذان، روضه  تو را در گوشم خوانده اند که اینگونه خود را شیدای تو میبینم  .
مرا چه باکی است از اتش دوزخ که چون در میان هاله های ان مرا رها کردند باز من دامن کریم تو را رها نخواهم کرد .هنگامی که برای گرفتن دستان گنهکارم قدمهایت را برداری اتش چه شرمگین خواهد شد از زبانه کشیدن، و ابراهیم بیاید و ببیند که کدامین گلستان زیباتر است؟.
زندگی چیزی جز عشق تو را به من نشان نداد و دل بهانه ای جز دیدارت در همه عمر نگرفت
بگذار که با دیدنت دلم برای همیشه خراب شود. مرا به آبادی دل چه سود و چه نیاز؟ که در این دنیا هر دلی خراباتی شد گویا ابدی جاویدان شد.
من اسارت دلم را به هیچ آزادی نفروشم که زندانبانی چون حسن بن علی جرعه ای جز می به من ارزانی نمیدارد.

 

سلام خدمت دوستان عزیز

چند وقتیه به علت خرابی یکی از سرورهای میهن بلاگ که وبلاگ ما از اون تغذیه میشد وبمون تعطیل شده وما هم خونه به دوش فعلا حالش نبود برم جایی دیگه به روز کنم ولی گفتم دوهفته ایی طول می کشه احتمال اینکه اون وبلاگ باتمام مطالبش حذف شه هستش اگه اون حذف شه ما هم دیگه اخر کار وبلاگ نویسی ما فرا میرسه خلاصه دعا کنید محتاج دعا همه شما دوستان هستم

یا حق امام حسن مجتبی علیه السلام پشت وپناه تون

 


به بهانه فرا رسیدن ایـام فاطمیـه و آنهایی که دلتنگ حرم غریب بقی

یکشنبه 86/3/27 9:5 صبح| حضرت مهدی عج | نظر

به بهانه فرا رسیدن ایـام فاطمیـه  و آنهایی که دلتنگ حرم غریب بقیع هستند.

« بقیـع » ، مزرعه غم و کشتزار اندوه است.
درختى که در این غریب آباد مى‏روید، ریشه در مظلومیّتى هزار و چهارصد ساله دارد.

اینجا دیگر باید عنان را به دستِ «دل» سپرد،
اینجا باید دل را در چشمه «اشک» شستشو داد،
دل، در سایه اشک است که نرم مى‏شود و آرام مى‏گیرد.
تنها اشک دیده، زخم دل را تسکین مى‏دهد،
بگذار ببارد این چشم،
بگذار بریزد این اشک،«مدینـه»، همچنان مظلوم است و ... « بقیـع » مظلومتر!
«اهل بیت» همچنان غریبند و ... پیروانشان، غریبتر!
این «سَنَد»، سالهاست که به گواهى ایستاده است و روشنتر از هر استدلال و گویاتر از هر کتاب و دلیل، برهان مظلومیّتهاى جبهه حقّ است.

هنگام ورود به خاک بقیع، کفشهایت را که درمى‏آورى و پایت خاک این مزار را لمس مى‏کند، دلت هم مى‏شکند.
قبور بى‏سایبان مانده در برابر آفتاب، داغت را تازه مى‏کند و بر غمى کهن و دیرین، اشک مى‏ریزى و بغض مانده در گلو را در هواى بقیع، رها مى‏کنى.
رنجنامه نانوشته شیعه، بر خاک و سنگ این مزار، گویاتر از هر زمان است.
یک طرف جمعى به دعاى توسّل مشغولند و زمزمه‏کنان،
طرف دیگر، دلهایى با آهنگ نوحه و مرثیه، به عمق مظلومیّت « آل اللّه‏»، راه مى‏یابند و مى‏گریند.
دلها، به خاک بوسى این چهار امام معصوم ـ ع ـ آمده‏اند.


عدّه‏اى نیز، در پى قبر گمشده زهرایند.
و در کنارى، کسى آرام آرام، اشک مى‏ریزد و «زیارت جامعه» مى‏خواند.
و ... هوا، هواى عطر انگیز و روحانىِ «حال» است!
اینجا، اشکها سخن مى‏گویند.
«حال»، گویاتر از «قال» است.
سکوتِ زبان را هم زلال اشک، جبران مى‏کند.
چشمهاى اشکبار، ترجمانِ دلهاى داغدار و بى‏قرار است.
حرفى هم که نزنى،
کلامى و سلامى هم که نگویى،
چشمها و قطرات جارى اشک، هم روضه‏خوان مجلس است، هم گریه‏کنِ محفل!
لازم نیست کسى مرثیه بخواند،
بقیـع، خودش «مرثیه مجسّم» است.


درب‏هاى بقیع را مى‏بندند،
جز ساعاتى محدود از روز، که گشوده است.
بگذار دربها را ببندند، پنجره‏هاى دل که گشوده به این کانون روشنایى است!
دریچه‏هاى قلب زائر، از پشت در و دیوار هم، از این خورشیدهاى خفته بر خاک، نور مى‏گیرد.
دل را کجا مى‏توان بُرد؟ جز کنار قبور بقیع؟
زائر مشتاق، مردّد است.
نمى‏داند که اشک شوق بریزد از این دیدار،
یا سرشک غم ببارد از این غربت!
راستى، گناه ما جز «عشق» چیست؟


اگر در سوگتـان دل گشـت غمناک         اگــر از داغتـــان شـد دیــده نمنـــــاک 
گواه عشقِ ما این «دیده» و «دل»         رساند «اشک» و «غـم» ما را به‏منزل 

آیا باید همچنان بر مظلومیت بقیع، بگرییم؟
تا کى و تا چند؟! ...

اللّهم عجّل لولیّک الفَرَج

 


قربون غربتت برم امام حسن

جمعه 86/2/28 9:31 صبح| امام حسن مجتبی | نظر

حسن خیلی غریبی حسن!!

تیزرشرکت گاز

"حسن روستای ما گازکشی شده  حسن "، "حسن خیلی خطرناکه حسن " ، "حسن اینجا که چیزی نیست طناب روبه اون ببندیم حسن " اینها جملاتی آشنا است برای کسانی که درماههای اخیرتیزرشرکت گازرادرخصوص رعایت نکات ایمنی گازرسانی به روستاهای کشورازسیمای جمهوری اسلامی مشاهده مینمایند.

به این جملات لطیفه های اخیرمنتشرشده ازطریق شبکه پیام کوتاه ارتباطات سیار رانیزبایداضافه کردکه برملا کننده واقعیتی فراترازآنچه مدیران شرکت گازبدنبال آن هستند،میباشد.

زیرابه راحتی میتوان به این درک رسیدکه بیشترازآنچه فرهنگ استفاده ازگازشهری ورعایت نکات ایمنی ازاین آگهی ها درذهن مردم جای گرفته باشد فرهنگ تخریب اسماء متبرک است که هدف قرارمیگیرد.

ناپختگی آشکار دراین انمیشن به راحتی برهربیننده ای این نکته را القاء میکندکه تولیدکنندگان این تیزر باطراحی چهره فردی که ازنظرظاهرنه تنها سیمای حسنه ای ندارد بلکه برحسب اتفاق ! فردی کچل ودارای شاخصه ساده لوحی است نه به پیشینه این اسم ونه به بازخوردهای روانشناسی وجامعه شناسی ازاین تیزرکمی فکرکرده اند.

بدترازآن زمانی است که شورایی به نام شورای نظارت برتولیدوپخش تیزرهای تبلیغاتی درصداوسیمای جمهوری اسلامی نیزبراثرتخریبی این چنین پیامهایی کمترین توجهی نکرده وباتائیدپخش این آگهی برغربت نام "تنها ترین سردار" می افزایند.

کارشناسان دینی واجتماعی براین مسئله متفق القول هستندکه پیامهای پخش شده ازرسانه ملی بسیارفراترازبرنامه های دیگراین رسانه ویا هروسیله فرهنگی واطلاع رسانی  ازجمله کتاب ، روزنامه ،نرم افزار،اینترنت و... برجامعه تاثیرگذاربوده ودراین میان کودکان ونوجوانان بیشترازهرکسی دربرابراین تیرنقش هدف وسیبل مقابل راایفا میکنند.

تیزرشرکت گاز

نکته اینجاست که اسمها بایدبیانگروتداعی کنندشخص وکارکتر اجرایی آن باشدنه آنکه برخلاف شخصیت اصلی نام به ایفای نقش بپردازند.اسم ها نزدافراددارای ارزش وبهای خاصی است بطوریکه شایدهرگزکسی حاضربه عوض کردن اسم خودبانام دیگری حتی اگردارای معنای لطیف تری هم باشدنشود.

نه تنها درایران وفرهنگ اجتماعی مردم آن  نامگذاری کودکان ازجایگاه بالایی برخورداراست بلکه این سنتی فراگیردرتمام اقصی نقاط جهان بوده وهرپدرومادری روزهایی اززندگی خودراصرف تعیین نام فرزندخودمینماید.

این اصل درمیان مادران ازارزش بسیاربالاتری برخورداراست زیراکمتری مادرپیدامیشودکه ازدوران نوجوانی خودبه این مسئله فکرنکندکه برای فرزندخودچه نامی خواهدگذاشت .

درمیان ایرانیان نامهای اسلامی واصیل ایرانی برخلاف برخی ملل جهان نه تنها ازقواعدواصول خاصی پیروی میکندبلکه این نامها یادآوررشادتها , ازخودگذشتی وسلحشوری افرادی است که گاه درغربت تاریخ وناملایمات فرهنگی بسرمیبرند

 

مطبوعات ورسانه هاحداقل بایدازنامهای مذهبی "محمد" مهربانی ومهرورزی، "علی" عدالت وحکومت پاک ،" حسن " حلم ،بردباری وذکاوت دراداره جامعه اسلامی،"حسین " ازخودگذشتگی وایثار،"سجاد" عبودیت وانتقال فرهنگ ،" باقر"کشف علم و....وازنامهای ملی "کاوه" ظلم ستیزی ،"رستم " خصلت پهلوانی ومرزبانی ازآب وخاک میهن وطهماسب ،کورش وداریوش و...عدالت درحکومت وتکیه براصالتهای مثبت وکهن ایران زمین رامتصورسازند.

اگرچه خصلتهای یادشده ونامهای برده شده بخش کوچکی ازفرهنگ بزرگ واصیلی است که درجامعه ایران وتاریخ پرگهر آن که با اسلام آوردن ایرانیان به تعالی هرچه باشکوه ترنزدیک ونزدیکترشده ولی بایددیدکه درحفظ ،نگهداری وگسترش این فرهنگ این ابزارهای فرهنگی چه نقشی داشته ومیتوانندداشته باشند.

تیزرشرکت گاز

قطعا تولیدوپخش تیزرها وانمیشن ها نه تنها نقطه منفی رسانه نیست بلکه آیتمی باپتانسیل بالاست که میتواند به راحتی برهدفی که گوشه ای ازآن دربالایادآورشدنقش به سزایی ازخودبرجای بگذاردودستندرکاران آن با تسلط ویا استفاده ازعلم جامعه شناسی و روانشناسی اجتماعی ازاین ابزاربرای بهبود این مهم بهره ببرند.

همانگونه که درتیرزهای تبلیغاتی پلیس افرادساده لوح ومتخلف دارای نامهایی هستندکه مخرب فرهنگ جامعه نیست میتوان ازاین الگوبرای دیگرپیامهای کوتاه وبلنددررسانه ملی بهره بیشتری گرفت.

بدنیست مدیران صداوسیما که درجمع آوری نظرسنجی های متفاوت دست طولایی دارندیک نظرسنجی کوچک ازجامعه ایران بافرهنگ شیعی اش رابااین موضوع ترتیب دهندکه پس ازپخش این تیزرویاکارتون هایی براساس داستانهای ضدفرهنگی "حسن کچل "و"حسن بقال " ،چنددرصد خانواده های ایرانی حاضرهستند این نام زیبا که ازلطافت وارزش خاصی برخورداراست رابرای فرزندان خودانتخاب نمایند.

اینم حرف دل خودم اقا :

میگن اسم حسن کلاس نیست و کسی هم الان دیگه نمیذاره  قربون غربتت برم زمان شهادت وولادت هم  تو صدا و سیمای ایران غریبی چه برسه به ایناکه چیز طبیعیه !!!!

 اینم یه از قبر غریبت

بر گرفته از وبلاگ علمدار

آقامون فیض عظیمه،او کریم ابن کریمه
مهربونیاش خدایی عین رحمان و رحیمه
ای خدا خبر داری،از دلی که من دارم
من توی این دنیا فقط یه امام حسن دارم 

 یا حق امام حسن مجتبی علیه السلام پشت وپناه تون   

 


زیارت نامه

پنج شنبه 86/2/6 1:12 عصر| | نظر

زیارت نامه امام حسن مجتبی (علیه السلام)

درود بر تو ای فرزند رسول پروردگار جهانیان درود بر تو ای فرزند امیرمؤمنان درود
بر تو ای فرزند فاطمه زهرا درود بر تو ای حبیب خدا درود بر تو ای برگزیده خدا
درود بر تو ای امین خدا درود بر تو ای حجت خدا درود بر تو ای نور خدا درود بر
تو ای راه خدا درود بر تو ای بیان حکم خدا درود بر تو ای یاری دهنده دین خدا
درود بر تو ای سید پاک درود بر تو ای خوش کردار باوفا درود بر تو ای قائم
استوار درود بر تو ای دانای تأویل درود بر تو ای رهبر و رهنما درود بر تو ای 
پاک پاکیزه درود بر تو ای پرهیزگار پاکیزه رفتار درود بر تو ای مقام حق و
حقیقت درود بر تو ای شهید راستگو درود بر تو ای ابامحمد حسن فرزند علی رحمت
خدا و برکات او

امام حسن مجتبی ( علیه السلام) پشت وپناه تون

 


اربعین

پنج شنبه 86/2/6 1:6 عصر| | نظر

اربعین شهادت تنها ترین سردار کریم اهل بیت امام حسن مجتبی (ع) به همه مسلمانان تسلیت میگم 

در این شبها که   به اسمان  مینگریم گویی بغضی کهنه در گلوی مهتاب تو را فریاد میزند  تویی  که در وانفسای  این دنیا از همه غریبتر بوده ای. تویی که با سکوتت عشق  را به اتش کشیدی وخاک را تا به ابد با غربت اغشته نمودی . در تنهاییت خدای را به دیدگان نمناکمان به تماشا کشاندی.و در یادمان  اینگونه نگاشتی :
هر که عاشقتر، دلش آشفته تر

 

یا امام حسن مجتبی (ع)ادرکنی


<      1   2   3      >
مشترک RSS وبلاگ شوید

آرشیوها

پیوند‌ها